Červen 2015

Marcus Sedgwick - Já nejsem neviditelná

27. června 2015 v 21:23 první dojmy
Oficiální anotace:
Otec Laureth Peakové ji naučil sledovat opakující se události, vzory a čísla - což je něco, pro co má jeho dcera očividně mimořádné nadání.
Její tajemství? Je slepá.
Pak se ovšem táta ztratí, Laureth popadne svého sedmiletého brášku a vydají se vstříc záhadě, která je dovede až do New Yorku. V tomhle velkoměstě je její dovednost vysledovat šokující a občas nebezpečné spojitosti dovede do světa plného temnoty.
Zachrání tátu i sebe?
Já nejsem neviditelná je spletitá skládačka o tom, že nic se neděje jen tak pro nic za nic a náhoda neexistuje. Třináctý román (že by přece jen náhoda? :) proslulého Marcuse Sedgwicka, který nedáte z ruky ani po poslední stránce.


Tuto knihu jsem si koupila, když jsem sháněla nějakou jinou, kterou v knihkupectví neměli. Mně se ale vůbec nechtělo odejít s prázdnou, přeci jen, byla jsem obklopena knihami, byla by škoda je tam všechny nechat. Tak jsem sáhla po nejbližší knize, která mě zaujala a přečetla jsem si anotaci. Připadala mi velmi zajímavá a zvlášť poslední část anotace (o náhodách) upoutala moji pozornost. Řekla jsem si 'Co můžu ztratit?' Maximálně peníze. A tak jsem si knihu koupila. Byla to kniha Já nejsem neviditelná od Marcuse Sedgwicka. A také jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.