Březen 2015

Divergence (film)

12. března 2015 v 19:12 Book to movie (zfilmované knihy)
Více než rok poté, co jsem četla knihu Divergence, jsem se konečně dostala i k filmu. Musím přiznat, že jediná postava, která se shodovala s mými představami byla Jeanine Matthewsová (Kate Winslet). Další nejpodobnější pak byla Tris (Shailene Woodley), ze všeho nejvíc mě ale překvapil Čtyřka (Theo James), vypadal úplně jinak, než jsem si ho představovala a byl taky starší než v mých představách. Ale jakmile jsem si zvykla na odlišný vzhled postav, okamžitě jsem se do filmu zamilovala.
Dystopická atmosféra města je skvěle vystižena, stejně jako odlišnost a ideály jednotlivých frakcí. Herecké výkony jsou výborné, takže vás film strhne s sebou a (i pokud děj dobře znáte) tají se vám dech. Film je dobře vymyšlený, nevynechává žádné důležité scény z knihy a, což je hlavní, příliš se neodchyluje od původního děje knihy. Provedení je taky úžasné, i když kniha obsahuje některé dost brutální scény, ve filmu je vše vyřešeno tak, že se nemusíte dívat na žádné morbidní hrůzy, ale zárove dobře pochopíte, co se děje a odhadnete závažnost situace.
Celkově mě film upoutal a předčil má očekávání, takže ho nemohu než chválit. Hodnotila bych pěti hvězdičkami z pěti.

Pokud ještě máte tu možnost, koukněte se na film dříve než si přečtete třetí díl, myslím, že si ho budete moci užít jiným způsobem. Pak se na něj samozřejmě můžete po přečtení Aliance podívat znovu. A já myslím, že ten zážitek bude jiný, (zvlášť u scény, kde jedou po provaze dolů z mrakodrapu) (a taky asi pochopíte první větu tohoto odstavce Usmívající se).