Srpen 2014

Victoria Schwab - Archiv

29. srpna 2014 v 12:36 Fantasy
Oficiální anotace:
Šestnáctiletá Mackenzie pracuje jako Správce v Archivu, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Říká se jim Historie. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu je i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se nikdy nevyrovnala


Tato kniha je ve více ohledech velice zvláštní a trvalo mi trochu déle se do ní začíst. Mezi normálními kapitolami vyprávěnými z pohledu Mackenzie jsou občas kratší kapitoly, jakési vzkazy od Mackenzie jejímu zesnulému dědečkovi, který byl Správcem před ní. Tyto kapitoly prozrazují něco víc o tom, jak se Mackenzie dostala ke Správcovství a o tom, co to správcovství vlastně je, ale také pomáhají blíže poznat jednotlivé postavy této knihy a vysvětlují to, co by nemuselo být z knihy samotné tak jednoznačné.
Příběh knihy je celkem zajímavý, nechybí akce ani jakési "volnější" chvilky. Ze začátku se ale kniha může zdát celkem nepochopitelná, takže není dobré sázet na první dojem. Co se v knize stane dál mě začalo zajímat až po přečtení asi třetiny knihy.
Tuto knihu bych neodsuzovala, ale ani nemůžu tvrdit, že by patřila mezi moje oblíbené.
Knize dávám 4 hvězdičky z 5.