Susanne Collins - Aréna smrti (Hunger games 1)

20. února 2014 v 18:51 |  Dystopie
Oficiální anotace:
Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska... Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?


Myslím, že tuhle knihu většina lidí zná, i když ji třeba nečetla. Mě osobně kniha upoutala svým námětem a chtěla jsem si ji přečíst už dlouho. Asi po roce jsem se k ní konečně dostala a musím říct, že jsem si ji okamžitě zamilovala. Je psána velmi čtivě, má zajímavý děj a celkově si myslím, že knize nemohu nic vytknout. Není to jen "kniha o vraždění", jak by někdo podle všeobecně známých informací mohl usoudit. Děj je mnohem propracovanější, se zajímavými zápletkami, nápad autorky je velmi originální a výborně rozvedený a vysvětlený. Kniha ale přeci jen je o "hladových hrách", kde se 24 lidí musí zavraždit navzájem, takže vraždění se logicky v knize objevuje také.
Vím, že spousta lidí si knihu nechce přečíst proto, že je tak populární a "čtou to všichni" a myslím si, že to je škoda. Není dobré odsuzovat knihu když ji neznáte. A určitě nesuďte knihu podle filmu. Film jsem viděla a velmi se mi líbil, ale přeci jen, kniha je něco jiného, film jaksi ruší vaši představivost.
Kniha rozhodně stojí za přečtení, dala bych jí 5 bodů z 5.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama